środa, 30 sierpnia 2017

IX KONGRES KOBIET

IX OGÓLNOPOLSKI KONGRES KOBIET

9-10 WRZEŚNIA 2017 R., POZNAŃ

MIĘDZYNARODOWE TARGI POZNAŃSKIE
https://www.kongreskobiet.pl/

"Przygotowania do IX ogólnopolskiego Kongresu Kobiet trwają. Spotkamy się w Poznaniu 9 i 10 września, by dyskutować o tym, co zrobić, aby Polska stała się lepsza i bardziej sprawiedliwa. By była krajem, w którym kobiety i mężczyźni cieszą się wolnością, równymi prawami i szansami, a dzieci żyją bezpiecznie i kolorowo. Będziemy się też zastanawiać, jak obronić demokrację i państwo prawa przed zagrożeniami autorytaryzmu i populizmu, jak obronić i wzmocnić prawa i wolności kobiet. Bo ogłaszamy „Alert dla praw kobiet” – to hasło tegorocznego Kongresu.Na IX Kongresie będzie można słuchać wykładów, dyskutować, brać udział w warsztatach, wymieniać się doświadczeniami, tworzyć koalicje, wspierać się i budować sieć znajomości, przyjaźni, solidarności, wsparcia. Będzie można zwiedzać Park Kobiet, korzystać z bogatej oferty kulturowej."

9 września sobota

godz. 8.30 otwieramy rejestrację;
godz. 9.30 – powitanie, a następnie sesje plenarne;
godz. 14.30-19.30 Centra tematyczne i warsztaty
Centrum Chcemy Całego Życia, Edukacji Seksualnej i Obyczajowości, Reformy, Edukacji, Nauki, Kultury, Przedsiębiorczości i Innowacji Stulecia Praw Kobiet, LGBTQIA, Mamy Głos, Matek.

godz. 20.00 Wspólna rozrywka integrująca, czyli koncert, o którym więcej już niedługo.
10 września niedziela

godz. 9.00-12.30 Centra i warsztaty – ciag dalszy, czyli centra: Uchodźców_czyń, Medialne, Alimentów i działań antyprzemocowych, Miedzynarodowe, Zielone Samorząd i Polityka, Grrrl Power, Senioralne, Zdrowia, Duchowe Ewy Woydyłło.
godz. 12.30 Występ artystyczno-feministyczny;
godz. 13.00 Sesja na temat przywództwa kobiet, przywództwa mężczyzn i kolejna – Czas na kobiety;
godz. 16.00-17.00 Podsumowanie IX Kongresu, Nagrody, Zakończenie.
Będzie można dyskutować, brać udział w warsztatach, wymieniać się doświadczeniami, poznawać się i tworzyć koalicje. A także zwiedzać Park Kobiet, gdzie m.in. – porady prawne. Zatoka Książki, a w niej spotkania z autorkami nowo wydanych książek kobiet, o kobietach, dla kobiet. I – w końcu – czeka nas wspólna zabawa – podczas występów artystycznych (koncertów), których szczegóły niebawem zdradzimy.

Udział w naszym Wydarzeniu jest bezpłatny, trzeba tylko się ZAREJESTROWAĆ

0 Comments:

Post a Comment