KLUB AKTYWNYCH KOBIET  przy Radzie Osiedla Strachocin – Swojczyce - Wojnów

Klub Aktywnych Kobiet to przedsięwzięcie przeznaczone dla mieszkanek naszych osiedli. Wychodzi naprzeciw potrzebom pań, których głównym zajęciem jest prowadzenie domu i wychowywanie dzieci, a których potrzeby własne odeszły na dalszy plan.
Lokalizacja naszej dzielnicy, nieco z dala od centrum życia miejskiego sprawia, że wszelkie formy aktywności łączą się z czasochłonną wyprawą i kosztami, a elementy te często uniemożliwiają młodym mamom, żonom czy babciom uczestniczenie w ciekawych i rozwijających zajęciach dostępnych w centrum miasta.
Nasz Klub Aktywnych Kobiet wychodzi naprzeciw tym właśnie potrzebom. Nasza dzielnica jest naszym miejscem życia i chcemy, aby atrakcyjne życie tutaj kwitło. Korzystając z umiejętności i możliwości nas samych, organizujemy spotkania w szerszym gronie, by wspólnie, miło i ciekawie spędzać czas.
Większość naszych spotkań odbywa się w budynku Rady Osiedla, gdzie przy kominku członkinie klubu spotykają się, by rozwijać swoje indywidualne talenty oraz dokształcać się zawodowo. Regularnie odbywają się zajęcia z zakresu psychologii sukcesu, mamy również za sobą wielkanocny kurs florystyki, wprowadzenie do kursu wizażu. Planujemy jeszcze wiele ciekawych zajęć sportowych, językowych i pro-zdrowotnych. Co ważne, członkinie klubu same wskazują ciekawiące ich aktywności i proponują ich realizację w ramach naszych spotkań. Wspólnymi siłami organizujemy własną bibliotekę, planujemy wycieczki krajoznawcze po bliższej i dalszej okolicy. Chcemy wspólnie uprawiać sport.
Oprócz działalności rozwojowych, spotykamy się też, by wspólnie obejrzeć film, wybrać się do kina, porozmawiać i wymienić ciekawymi doświadczeniami i informacjami.
Mimo, iż nasz klub ma tak mały staż, już teraz wiele z nas może powiedzieć, jak dużo ciekawych doświadczeń nam zapewnił. Zapraszamy chętne panie do uczestnictwa w spotkaniach i zajęciach organizowanych przez nasz Klub, a szczególnie zapraszamy panie chętne do podzielenia się własnymi ciekawymi umiejętnościami w każdej dziedzinie życia. Obecnie poszukujemy instruktorki do zajęć z Nordic Walking i innych zajęć sportowych.
Zajęcia proponowane przez nasz Klub są bezpłatne po wcześniejszym zgłoszeniu uczestnictwa, a wyjścia do kina opłaca każda uczestniczka.


ZAPRASZAMY DO KLUBU AKTYWNYCH KOBIET!!!!Gorąco zapraszamy wszystkie Panie z naszych Osiedli do skorzystania z bogatej oferty Klubu Aktywnych Kobiet (KAK). Udział w spotkaniach jest bezpłatny!

Proponujemy :
1. Cykl zajęć prozdrowotnych prowadzonych przez specjalistów, obejmujących profilaktykę schorzeń (odbyły się już m.in. wykłady na temat zapobiegania powstawaniu żylaków kończyn dolnych, zasad zdrowego żywienia i odchudzania).  Wykłady dotyczące aktywizacji ruchowej w zależności od wieku. W planie również spotkanie dotyczące problemów menopauzy.

2. Cykliczne spotkania (raz w miesiącu) o tematyce psychologicznej. Miałyśmy okazję wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez psychologa: Jak pobierać energię z otoczenia, by samemu czuć się dobrze?, Komunikacja z partnerem, a ostatnio Intuicja, jasnowidzenie, cuda i rozmowy o śmierci i umieraniu.

3. Prezentacje podróżnicze prowadzone przez zaprzyjaźnionych globtroterów. Dotychczas miałyśmy okazję wysłuchać opowieści ze Spitsbergenu, Kraju Kwitnącej Wiśni- Japonii, krajów arabskich i ostatnio wspomnień z podróży po Etiopii. Wyjątkową rangę miało spotkanie „szlakiem wspomnień” po Lwowie, które stało się impulsem do zorganizowania majowej wycieczki do tego miasta.

4. Wieczory kulinarne na których poznajemy fascynujące potrawy z różnych , egzotycznych miejsc na świecie. Prezentacje połączone są z degustacją niezwykłych potraw. Smakowałyśmy m.in. sushi, oryginalne dipy, dania kuchni arabskiej , tureckiej i … lwowskiej.

5. Warsztaty artystyczne związane z wykorzystaniem m.in. techniki decoupage i filcowania. Wielką przyjemność sprawiły nam własnoręcznie wykonane na zajęciach kwiaty z organzy, kolczyki i naszyjniki z filcu, piękne stroiki świąteczne, pisanki, figurki z origami.

6. Kursy językowe. Proponujemy poszerzanie kompetencji komunikacyjnych z języków obcych. Istnieją trzy grupy języka angielskiego, w tym jedna początkująca specjalnie dla naszych seniorek, i jedna języka niemieckiego. Zajęcia prowadzone są przez specjalistów- wolontariuszy.

7. Zajęcia sportowe. Teraz zapraszamy Panie na gimnastykę w sali gimnastycznej, bezpłatny spinning i aqua aerobik w Parku Wodnym. Dla KAK została wynegocjowana atrakcyjna cena za odpłatne zajęcia. Niebawem wznawiamy zajęcia nordic walking i wycieczki rowerowe.
8. Kursy obsługi komputera specjalnie dla seniorów. Zapraszamy z własnym laptopem, ponieważ nie dysponujemy pracownią komputerową.

9.Udział w życiu kulturalnym Wrocławia. Proponujemy wspólne wyjścia do kina, teatrów, opery, filharmonii, na wernisaże i wystawy. Dzięki bardzo dobrej współpracy z instytucjami kulturalnymi zapewniamy przystępne ceny biletów wstępu.

10. Wycieczki. Dla naszych Pań organizujemy atrakcyjne wycieczki. Byłyśmy już w Jaworze i Wąwozie Myśliborskim, Pradze, kilkakrotnie w Warszawie (zwiedziłyśmy Sejm i Senat), Radkowie, Krośnicach, a także we Lwowie.

11. Imprezy integracyjne służące nawiązaniu bliższych kontaktów między mieszkankami naszych Osiedli. Są to wigilie, ogniska i wieczory wspomnień.

Mamy nadzieję, że każda z Pań wybierze coś dla siebie z bogatej oferty KAK. Wszelkie informacje znajdują się na naszym blogu: www.aktywnekobiety.blogspot.com
Można również kontaktować się mailowo z liderką Klubu- Renatą Berdowicz: renata_berdowicz@o2.pl lub telefonicznie 693 292 244.
Zajęcia w większości odbywają się w siedzibie Rady Osiedla przy ul. Swojczyckiej 118.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH  DO KLUBU AKTYWNYCH KOBIET!!!!

;;