środa, 10 stycznia 2018

WERNISAŹ WYSTAWY PRAC ZE ŚWIATOWIDA


Termin: piątek, 12 styczeń 2018 18:00 - piątek, 16 luty 2018 00:00
Miejsce: Galeria Impart, Mazowiecka 17, wstęp wolnyWystawa prezentuje prace plastyczne amatorów (również naszych pań z Klubu Aktywnych Kobiet) uczęszczających na zajęcia w Pracowniach malarskich i ceramicznych Światowida, obrazując ich ubiegłoroczny dorobek.

Tytuł „Patrząc i widząc” przypomina nam o tym, że patrzeć to nie to samo co dostrzegać! Wspólnym mianownikiem ekspozycji jest na pewno indywidualizm i subiektywizm. Autorzy dzielą się z widzem własnym widzeniem świata, a widz ma okazję przyjrzeć się temu, co interesującego udało się im zauważyć. W mnogości tematów i realizowanych technik (akwarela, pastel, farba plakatowa, rysunek, ceramiczne formy przestrzenne) trudno o jeden wyraźny nurt, dominującą zdaje się być raczej wolność twórcza i swoboda wyobraźni.

Część autorów odnosi się jednak bezpośrednio do tematu wolności. W pracach dzieci wolność afirmowana jest głównie poprzez piękno przyrody (portrety zwierząt, krajobrazy), dorośli zwracają bardziej uwagę na skutki jej ograniczania („Okno na wolność” Katarzyny Tyszkowskiej i „Krzyk” Doroty Ślepowron-Korwin).

Wśród obiektów do oglądania znajdą się także multimedia - filmy animowane autorstwa dzieci (w wieku 7-10 lat) z Pracowni Artystyczno-Edukacyjnej stworzone pod kierunkiem Michała Wiśniewskiego. 

Autorką obrazu sygnującego wystawę na plakacie jest Lilianna Tkaczyk (14 l) uczestniczka zajęć w pracowni Hanny Zawadzkiej Woźniak.

wernisaż: 12 stycznia 2018 godz. 18.00; Galeria Impart ul. Mazowiecka 17 Wrocław. 

0 Comments:

Post a Comment