środa, 28 września 2016

WYCIECZKA 8.10.2016 R.

Drodzy Klubowicze i Sympatycy!

Nasza wycieczka do zamku Frydlant nabiera kształtów, mogę więc przekazać więcej szczegółów.
Tym razem pojedziemy z inną firmą przewozową niż zazwyczaj. Organizacją tej wycieczki zajęłam się dość późno ze względu na nagromadzenie spraw osobistych, o czym już pisałam. Październik, jak mi powiedziano to "wysoki sezon" i zaczęły pojawiać się problemy.
Autokar mamy. Jest to scania vip class. Zdjęcia poniżej. Przewodnika też już mamy. Jest nim p. Witek Hermaszewski, doświadczony przewodnik, polecony przez naszych przewodników, z których usług korzystaliśmy wcześniej.
Po uzgodnieniach z p. Witkiem ustaliliśmy godzinę wyjazdu na 6.00-przy Szkole Podstawowej nr 53 - ul. Strachocińska 155-157. Pozostałe miejsca przystankowe do uzgodnienia na piątkowym spotkaniu. Zamawiam też drugiego kierowcę, żeby mieć swobodę czasową.

Propozycja programu:
-jadąc w kierunku zamku Frydlant zwiedzamy manufakturę w Bolesławcu: pokaz procesu produkcji kamionki, malowania, oglądanie zakładu, możliwość zakupu wyrobów w sklepie firmowym po obniżonych cenach. Zwiedzanie manufaktury 7 zł od osoby.
-zwiedzanie zamku Frydlant z polsko- języcznym przewodnikiem zamkowym. Wycieczka nie może być oprowadzana przez własnego przewodnika. Koszt zwiedzania 200 koron .
-czas na obiad w miejscowych restauracjach w Czechach
-zakupy w czeskich sklepikach
-przejazd do Zittau-Żytawa, możliwość obejrzenia żytawskiej zasłony wielkopostnej-Opoki (szczegółowe informacje w następnym poście). Koszt od osoby ok.4 euro.
-spacer po Rynku w Zittau.

Za wycieczkę tym razem płacimy 65 zł, bez biletów wstępu. Wejścia do obiektów nie są obowiązkowe. Odpłatność za wycieczkę zbieramy w piątek 30.09.2016 r. na spotkaniu. 
Kontakt do skarbnika: Irena Rudnik tel.605 986 431.
W przypadku pytań lub wątpliwości proszę o telefon do Irenki lub do mnie: Renata Berdowicz tel. 693 292 2440 Comments:

Post a Comment