sobota, 11 lutego 2012

TANIEC IRLANDZKI

Korzystając z ostatniej soboty karnawału (18.02.2012) zapraszam serdecznie na "tańce irlandzkie" oraz prezentację z podróży po Irlandii. Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej Rady Osiedla o godz.18.00.


Taniec irlandzki:
Taniec irlandzki to grupa tradycyjnych tańców pochodzących z Irlandii, które pierwotnie miały charakter rytualny. Można go tańczyć solowo, ale najbardziej efektowne są pokazy wykonywane w grupie.

Najbardziej widowiskową i najlepiej znaną szerokiej publiczności formą tańca irlandzkiego jest step irlandzki, spopularyzowany dzięki licznym spektaklom tanecznym (Riverdance, Lord of The Dance, Ragus).

W trakcie tańca tancerz musi być wyprostowany, trzymać dłonie wzdłuż tułowia, być uśmiechniętym oraz mieć odkręcone i skrzyżowane stopy. Najważniejsze jest tańczenie w rytmie i precyzyjne wykonywanie każdego kroku.

Tradycyjny taniec irlandzki w miękkich butach urzeka swoja lekkością, precyzją i szybkim tempem wykonywanych kroków. Step natomiast tańczy się go w twardszych butach, które mają obcas z przodu – tzw. klocek.


0 Comments:

Post a Comment