poniedziałek, 27 lutego 2012

KONCERT CHARYTATYWNY - TADEUSZA NESTOROWICZA


" Nadzieja" - koncert Tadeusza Nestorowicza
20 marca 2012, godz. 19.00
Centrum Sztuki Impart ul. Mazowiecka 17
cana biletów CEGIEŁEK - 20 zł

Zapraszamy na koncert wrocławskiego trębacza jazzowego –Tadeusza Nestorowicza, który po tragicznym wypadku samochodowym, po 18 miesiącach wraca na scenę, prezentując utwory z najnowszej płyty zatytułowanej „Nadzieja”.

Ten koncert będzie wielką jazzową ucztą.
Szanowni Państwo - dochód ze sprzedanych biletów w całości zostanie przekazany na dalszą rehabilitację Tadeusza Nestorowicza.

Wystąpią:
Tadeusz Nestorowicz – trąbka, flugelhorn
Tomasz Adamczak – saksofon tenorowy
Wacław Zarębski – saksofon altowy
Janusz Konefał – gitara
Anna Majkut-Polańska – śpiew
Magdalena Skrzypek – śpiew
Roman Sonnenberg – keyboard, śpiew
Wojciech Jaworski – instrumenty klawiszowe
Łukasz Perek – fortepian, puzon
Bogdan Grudner – fortepian
Paweł Urowski – kontrabas
Wojciech Buliński – perkusja
oraz PRZYJACIELE

„Będę śpiewał Panu pókim żyw….” (Psalm 104)
W jazzowym Wrocławiu Tadeusz Nestorowicz znany był zawsze ze swojej aktywności muzycznej oraz z działalności na rzecz środowiska muzycznego. Nigdy nie odmawiał udziału w koncertach charytatywnych, sam pomagał kolegom będącym w chwilowych tarapatach finansowych lub mającym inne, życiowe kłopoty. Chętnie dzielił się tym, co miał, a honoraria wypłacał sobie dopiero wtedy, gdy już dostali je muzycy z jego zespołu. To zwykle jego trąbka towarzyszyła w ostatniej drodze muzykom jazzowym i ludziom kultury. Przez wiele lat był ciałem i duszą klubu jazzowego RURA, na którego otwarciu również wystąpił. Tu poznał swoją żonę Grażynę i tu przeżywał swoje „bliźniacze szczęście”. Wcześniej jego zespoły „Jazz Day Orchestra” i „Funk Factory” zdobywały w barwach ACK „Pałacyk” czołowe miejsca na Festiwalu „Złota Tarka” w Warszawie (najlepszy zespół, 1980) oraz na Konkursie „Jazz Juniors” w Krakowie (II miejsce, 1993). Jego sztandarowy zespół „Nestor Band” istnieje nieustannie od 1984 r. Tadeusz współpracował z wieloma orkiestrami jazzowymi, nagrał wiele płyt, napisał kilkadziesiąt kompozycji, a nawet prowadził umuzykalniające zajęcia z dziećmi w przedszkolach i szkołach podstawowych zatytułowane „Dziadek Bach”.

Przed rokiem, w ułamku sekundy, całą jego aktywność przerwał nieszczęśliwy wypadek. Potrącony przez pijanego kierowcę i wleczony po bruku, Tadeusz uparcie walczył o powrót do zdrowia. Czeka go jeszcze nie jedna operacja. Po kilku miesiącach, dzięki życzliwości lekarzy, już w szpitalu mógł sięgnąć po trąbkę. Wcześniej jednak w zwalczaniu bólu i rozpaczy pomagało mu komponowanie i wiara … Efektem jego upartej i nieustającej walki o zdrowie było nagranie płyty zatytułowanej „Nadzieja”. Tytuły zawartych na niej kompozycji Tadeusza i standardów jazzowych odzwierciedlają drogę jaką przeszedł w ciągu tego długiego roku – od „Radości” z powrotu do żywych, poprzez wiarę i „Nadzieję” na wyzdrowienie, aż po atawistyczny okrzyk „Wróciłem”! Jest też na niej miejsce na „Miłość” oraz na „Podziękowanie” dla wszystkich, którzy pomagali mu w ciągu najdłuższego roku jego życia. Szczegółowe dedykacje i podziękowania znalazły się na ostatniej stronie okładki. Na szczególna uwagę zasługują słowa skierowane do kolegów muzyków – „Przyjaciele dziękuję, że pamiętaliście o mnie”. W nagraniach wzięło udział 9 muzyków, w tym dwie wokalistki Anna Majkut-Polańska i Magda Skrzypek. Spośród muzyków najdłużej z Tadeuszem współpracowali pianista Wojtek Jaworski i gitarzysta Janusz Konefał. Płytę niezwykle starannie wydała Polonia Records. Zadbała przy tym, by w środku okładki znalazła się notka biograficzna artysty, a cała oprawa graficzna w tonacji zielonej współgrała z zawartością płyty.

Jest w tym wszystkim coś prawdziwie optymistycznego i krzepiącego, że po ponad rok po wypadku możemy spotkać się z Tadeuszem Nestorowiczem, jego rodziną, przyjaciółmi muzykami i z ludźmi, którzy mu pomagali, by wspólnie nacieszyć się NADZIEJĄ….
Krzysztof Pilecki

Wszystkich chętnych prosimy o wysyłanie rezerwacji na adres: rezerwacje@impart.art.pl

0 Comments:

Post a Comment