sobota, 11 marca 2017

WYCIECZKA: NYSA, OTMUCHÓW, PACZKÓW- PROGRAM

Wycieczka 1 kwietnia- koszt 60 zł. W cenie wycieczki: przejazd autokarem klasy VIP, ubezpieczenie KL i NNW, opieka przewodnika, parkingi, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów. Przewodnik p. Mariola Borecka.

Wyjazd godz. 7.00. Pierwszy przystanek-przy Szkole Podstawowej , ul.Strachocińska 155-157, drugi koło Przychodni, trzeci-parking koło Urzędu Wojewódzkiego. Przejazd do Nysy (ok.1,5 h).

Nysa nazywana kiedyś Śląskim Rzymem”, dawna siedziba wrocławskich biskupów. Program zwiedzania: kościół św. Jakuba i Agnieszki, Dzwonnica (wejście biletowane-mamy opłacone w cenie wycieczki), Dwór Biskupi, Pałac Biskupi, Dom Wagi Miejskiej, Fontanna Trytona, Piękna Studnia, Wieża Wrocławska, Wieża Ziębicka, Bastion św. Jadwigi - wstęp na trasę turystyczną to 5/3 zł, ale ze zwiedzaniem jej jest problem o tyle, że na trasę jednorazowo może wejść 15-20 osób. Więc naszą grupę trzeba by podzielić na 3 lub nawet 4 mniejsze. Każde zwiedzanie to ok. 20 minut, robi się zatem z tego problem czasowy - pozostałe grupy muzą w tym czasie czekać. Proponuję zatem,aby nasza grupa weszła tylko do sali muzealnej (bezpłatnie) w bastionie.

Po zwiedzaniu ok.12.00 obiad:
- np. pierogi plus herbata dla całej grupy (lokale do wyboru):
1) Bistro Madame - lokal w Rynku po "Kuchennych rewolucjach" Magdy Gessler- 12 zł/os.
2) Restauracja Pychotka - trochę tańsza półka, ale sympatycznie:) pierogi plus herbata 9 zł, ale Pani mówi,że może też zaroponować zestaw obiadowy i da jakąś zniżkę.

Następnie:
Otmuchów: gotycko-renesansowy zamek, kościół św. Mikołaja, ratusz - w Otmuchowie zatrzymalibyśmy się tylko, jeśli czas by na to pozwolił - można przejść z rynku na dziedziniec zamku (w zamku mieści się hotel).

Paczków zwany „polskim Carcassone” - w mieście zachował się średniowieczny układ murów obronnych – jeden z najlepiej zachowanych w Polsce. Do dziś przetrwało 19 baszt i 3 wieże bramne: Kłodzka, Wrocławska i Ząbkowicka. Dom kata – budynek pochodzący z XVIII wieku, wykonany metodą muru pruskiego. Dziś mieści się tu Izba Pamięci. Ratusz
najstarsze elementy pochodzą z XVI wieku.
Większość obiektów zwiedzimy z zewnątrz, wejdziemy natomiast do Domu kata (bezpłatnie, pani z informacji turystycznej nam otworzy obiekt, z reguły poza sezonem w soboty jest zamknięty).
Muzeum Gazownictwa – zrewitalizowane, znajdujące się w obiektach dawnej gazowni. Zwiedzanie z przewodnikiem około 1 h. Wstęp płatny, ale mamy to w cenie wycieczki..

Winnica Hople - zwiedzanie winnicy połączone z wizytą w interaktywnym muzeum techniki i wystawą starych samochodów - bezpłatnie, dla chętnych degustacja wina 25 zł/os.

Powrót do Wrocławia ok.godz.19.00.

0 Comments:

Post a Comment