czwartek, 16 lutego 2017

Zamówiłam bilety na sztukę graną w Teatrze Współczesnym "Hopla, żyjemy!".Kilka lat temu byliśmy już na tym przedstawieniu i ogromnie nam się podobało. Wielokrotnie klubowicze pytali mnie o powtórne wyjście na ten spektakl, ale niestety jest on rzadko grany. Teraz będzie wystawiany na przełomie marca i kwietnia. Zarezerwowałam bilety na dwa terminy, aby wszystkim pasowało. Są to 30.03.(czwartek) i 2.04. (niedziela). 1.04 mamy wycieczkę, więc sobota nie była brana pod uwagę.
Cena biletu dla nas to 15 zł.Proszę o zapisywanie się na email: renata_berdowicz@o2.pl lub sms: 693 292 244. Można też na zajęciach piątkowych.

Kilka słów o spektaklu ze strony internetowej Teatru Współczesnego:

Krystyna Meissner HOPLA, ŻYJEMY!
scenariusz i reżyseria: Krystyna Meissner

Hopla, żyjemy! to autorski scenariusz Krystyny Meissner o miłości i starości luźno inspirowany twórczością Gabriela Garcíi Márqueza. Starość jest w naszej kulturze tematem tabu. Nasze myślenie o życiu zawłaszczył i podporządkował sobie powszechnie obowiązujący kult młodości.

Hopla, żyjemy! niejako rehabilituje starość. Mówi, że ten okres ludzkiego życia jest równoprawny z innymi. Przywraca starości jej godność. Mówi o prawie każdego człowieka do przeżywania życia w pełni, aż do jego końca. Domaga się szacunku dla ludzi starych i uznania ich prawa do miłości duchowej i fizycznej. Autorka mówi, że miłość  jest podstawowym elementem ludzkiego życia, że jest potrzebą, która istnieje w każdym z nas niezależnie od wieku, płci czy orientacji seksualnej, że jest wartością, dzięki której życie nabiera sensu, że jesteśmy nawet skłonni poświęcić dla niej to, co najcenniejsze – nasze życie.

Główne role:
Ona – Ewa Dałkowska [gościnnie]
On – Jacek Piątkowski [gościnnie]

0 Comments:

Post a Comment