środa, 23 listopada 2016

28 listopada, godz. 19.00
Impart ul. Mazowiecka 17 – sala teatralna
Cena specjalna dla Państwa – 70 zł 25 zł
Liczba miejsc ograniczona
Maja Sikorowska – śpiew w języku greckim
Tomasz Kukurba – altówka
Jerzy Bawoł – akordeon
Tomasz Lato – kontrabas
oraz Sławomir Berny – perkusja, instrumenty perkusyjne

Maja Sikorowska i Kroke, połączenie dwóch żywiołów – wokalistki władającej perfekcyjnie językiem greckim i zespołu doskonale poruszającego się w bałkańskich klimatach – przyniosło niezwykłą płytę Avra, która próbuje polskiemu słuchaczowi pokazać piękno i autentyzm muzyki, której dotychczas nad Wisłą w takiej formie nie prezentowano. Poruszające współbrzmienie głosu i instrumentów przenosi słuchaczy w inne rejony Europy.
AVRA – płyta Mai Sikorowskiej i zespołu Kroke zawiera 12 utworów, zaśpiewanych przez Maję Sikorowską w języku greckim. Jak w każdym kraju, powstają pieśni piękne, pieśni mądre, dotyczące różnych regionów i różnych środowisk.
Pietyzm Greków dla tradycji pozwala, by przebojami zostawały zarówno melodie ludowe, jak te z nurtu rebetiko, czyli folkloru miejskiego i te wreszcie pisane przez współczesnych zawodowych autorów. Maja Sikorowska penetruje
owe klimaty od dziecka, znając język grecki tak samo jak polski, będąc na dodatek przygotowanym muzykiem.
Krakowski zespół Kroke to nie tylko świetni wirtuozi, to przede wszystkim ludzie szukający w muzyce nowych wyzwań, a grecki materiał z jego melizmatami i nieparzystymi rytmami takim wyzwaniem właśnie jest.
Powstała płyta niezwykła, energetyczna i liryczna, zarazem każąca ponieść się przebojowej frazie lub zasłuchać w nostalgiczną kantylenę. Nie znajdziecie w niej śladu komercji ani koniunktury, bowiem powstała w wyniku eksplozji
identycznych marzeń artystów. Przejmujący głos Mai oraz misterne dźwięki altówki, akordeonu, kontrabasu i instrumentów perkusyjnych przeniosą was do świata, który was zaczaruje, mimo że wyśpiewany w obcym języku.
Otoczy was swoją tytułową aurą.


Rezerwacje prosimy wysyłać na adres: rezerwacje@impart.art.pl
z dopiskiem cena specjalna

0 Comments:

Post a Comment