sobota, 2 kwietnia 2016

SZCZEGÓŁY WYCIECZKI DO KOENIGSTEIN

Wycieczka autokarowa: Koenigstein, Bastei, Stolpen

Koszt: 50 zł od osoby. W ramach tej opłaty mamy opłacony autokar z dwoma kierowcami, przewodnika, ubezpieczenie KL i NNW, a także parkingi w Niemczech.
Pieniądze zbiera skarbnik, p. Irena Rudnik. Jeśli ktoś będzie wpłacał dopiero w autokarze, to proszę o informację na maila do mnie.

Odjazd autokaru punktualnie 6.00 spod Szkoły Podstawowej nr 53 przy ul.Strachocińskiej 155-157.
-drugi przystanek-koło przychodni
-trzeci pod Urzędem Wojewódzkim przy placu Powstańców Warszawy.
Przewodnik-p.Tomasz Dudziak (zmiana za p.Annę Stępień ). Jedziemy przez Zgorzelec.Przed wjazdem do Niemiec możemy się jeszcze zatrzymać na toaletę i kawę. Na miejscu będziemy ok.10.00.

Najpierw zwiedzamy twierdzę Koenigstein. Link do strony:
http://www.festung-koenigstein.de/pl/
Zwiedzamy w środku również. Bilet wstępu-zbiorowy kosztuje 9 euro od osoby.Jeśli ktoś nie chce wchodzić-nie musi.Po wnętrzach oprowadza nasz przewodnik. Nie trzeba wypożyczać audioguidów (3 euro).Oprócz tego zwiedzamy:starą zbrojownię, dom studzienny,kościół garnizonowy, zamek Georga, stajnie, kazamaty, piwnice winne.
W twierdzy Koenigstein jest restauracja. Należy jednak zaopatrzyć się w kanapki oraz kawę/herbatę, bo nie wiemy czy grupa będzie chciała tam jeść i czy wystarczy nam czasu, bo głównie nastawiamy się na zwiedzanie.

Następnie zwiedzamy Bastei i Stolpen. Link do informacji o Bastei:
http://fotowycieczki.blogspot.com/2011/11/bastei.html

Stolpen -zamieszkiwała tu i w wieku prawie 85 lat zmarła najsławniejsza więźniarka twierdzy Stolpen, hrabina Cosel. Najsławniejsza metresa saksońskiego elektora i polskiego króla Augusta Mocnego spędziła tutaj, przetrzymywana wbrew swojej woli, 49 lat swojego życia. Grób hrabiny znajduje się na terenie dawnej zamkowej kaplicy.
Informacje o Stolpen:
http://www.burg-stolpen.org/pl/zamek_stolpen/historia/
Bilet grupowy na wejście do twierdzy to 5 euro. Oprowadza nasz przewodnik.
Powrót do Wrocławia późnym wieczorem, ok.21.00-22.00.

Renata Berdowicz
tel.693 292 244
email: renata_berdowicz@o2.pl


0 Comments:

Post a Comment