środa, 26 sierpnia 2015

Koncert odbędzie się 08.09.2015 r. o godz.19.00 w Oratorium Marianum przy pl.Uniwersyteckim 1.
Wstęp wolny!


Orkiestra Kameralna Arcata ze Stuttgartu / Kammerorchester Arcata Stuttgart

Solistka: Rie Koyama - Fagot / Solistin: Rie Koyama, Fagott

Dyryguje: Patrick Strub / Leitung: Patrick Strub


Program:

Antonio Vivaldi: Koncert e-Moll, RV 484 na Fagot / Fagottkonzert e-Moll, RV 484

Alexander Glazunow: 3 Novelette op. 15 / 3 Noveletten aus op. 15

Paul-Agricole Genin: "Karnawał w Wenecji". Temat i Przerwa / "Carneval de Venise"/

Thema und Pause

Felix Mendelssohn: Symfonia Smyczkowa nr IX, "Szwajcarska" / Streichersynfonie Nr. IX, "Schweitzer"

Orkiestra założona została w 1984 roku przez Patricka Strub'a oraz 19 innych młodych muzyków, grających na instrumentach smyczkowych. Młoda orkiestra dość szybko zdobyła popularność i sympatię publiczności. Do jej największych atutów od początku należały elastyczność i precyzja wykonywania muzyki kameralnej oraz jej szeroki repertuar, sięgający od wczesnego baroku po współczesne kompozycje.

Orkiestra Arcata ma swoje stałe miejsce w życiu muzycznym Stuttgartu i całego regionu. Ponadto ma za sobą ponad 700 koncertów w różnych krajach Europy, jak choćby: Szwajcaria, Włochy, Francja, Hiszpania, Portugalia, Macedonia. Na innych kontynentach także chętnie koncertują, o czym świadczą koncerty w Ameryce Północnej i Środkowej, w Azji, Australii, czy Nowej Zelandii.

W Niemczech ich zaangażowanie skupia się przede wszystkim wokół takich festiwali jak: Festiwal Schleswig-Holstein, Zeltmusikfestival we Freiburgu, Europejski Festiwal Muzyczny w Stuttgarcie, Festiwal Mozartowski w Augsburgu, Festiwal Castle w Schwetzingen, Festiwal Bodensee, Festiwal Muzyczne Lato w Oberstdorfie.

Orkiestra wzięła także udział w Międzynarodowych Festiwalach w Como, Warszawie, Łodzi, Hong Kongu, Adelaide, Perth, Melbourne, Wellington i Bejrucie.

Za sprawą Studia Nagrań Hänssler Profil Editio Classic, Orkiestra wydała kilkanaście płyt.

Dyrygentem Orkiestry jest Patrick Strub.

Patrick Strub jest dyrygentem i skrzypkiem. Pochodzi z muzycznej rodziny. Po studiach muzycznych i psychologii, studiował w Hamburgu oraz w Rzymie grę na skrzypcach oraz dyrygenturę w Hamburgu i Sienie. Od 1979 roku jest dyrektorem Orkiestry Symfonicznej Christophorus-Stuttgart. Oprócz wielkiej działalności koncertowej w Niemczech, udanie zaprezentował się też za granicą, koncertując w Europie, Australii, Argentynie i Chinach. W roku 1984 założył Kameralną Orkiestrę Arcata w Stuttgarcie, z którą odbył ponad 700 koncertów na całym świecie. Liczne publikacje, nagrania radiowe i płytowe, świadczą o jego owocnej współpracy z tą orkiestrą.

Jako dyrygent Strub prowadził także szereg innych kameralnych i symfonicznych orkiestr, jak choćby: Słowacka Orkiestra Kameralna, Orkiestra Miasta Kobe w Japonii, Orkiestra Symfoniczna Radia w Stuttgarcie, Queensland Philharmonic Orchestra w Australii oraz Orkiestry Symfonicznej Madison w Stanach Zjednoczonych.

W latach 2000-2002 gościnnie prowadził także Narodową Orkiestrę Macedonii, za co otrzymał honorowy Medal za zasługi w życiu muzycznym kraju w Skopje w 2005 roku. Ścisła współpraca łączy go także z Orkiestrą Filharmonii Narodowej Republiki Mołdawii.
0 Comments:

Post a Comment