środa, 27 maja 2015

RELACJA ZE SPOTKANIA W RATUSZU 13 MAJA

  W ostatnim czasie (13 maja) odbyło się spotkanie polsko- niemieckie we wrocławskim Ratuszu. Uczestniczyli w nim seniorzy niemieccy w liczbie 50 osób oraz podobna grupa seniorów polskich. Głównym organizatorem i pomysłodawcą był Klub Aktywnych Kobiet. I część spotkania, którą otworzył Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, odbyła się w Sali Sesyjnej Rady Miejskiej i miała charakter konferencyjny. II część natomiast w Oratorium Marianum na Uniwersytecie Wrocławskim ( część artystyczna). Naszym łącznikiem z niemieckim Stowarzyszeniem z Badenii- Wirtembergii był profesor Edward Białek z Uniwersytetu Wrocławskiego, mieszkaniec naszych osiedli. Tłumaczem na konferencji był  dr Jan Pacholski z UW. Wszyscy nasi współpracownicy pracowali przy tym przedsięwzięciu społecznie. 
 
W drugiej części -w Oratorium Marianum mieliśmy okazję wysłuchać pięknego recitalu fortepianowego w wykonaniu Julii Leniart, uzdolnionej 12-letniej mieszkanki naszych osiedli. Na organach i fortepianie grał dla zebranych prorektor Uniwersytetu Wrocławskiego, profesor Adam Jezierski. Wysłuchaliśmy także wierszy czytanych przez  niemiecką pisarkę Monikę Taubitz.

 Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz naszym klubowiczom za pomoc i udział w spotkaniu. Rewizytę planujemy w przyszłym roku.
Renata Berdowicz


0 Comments:

Post a Comment