sobota, 27 września 2014

WYCIECZKA - KSIĄŻ

W sobotę 4.10.2014 r. jedziemy na wycieczkę do Książa- zgodnie z wcześniejszym harmonogramem.

Wyjazd godz.8.00. Autokar zostanie podstawiony przy Szkole Podstawowej 53, przy ul. Strachocińskiej 155-157. Drugi przystanek przy przychodni. Powrót ok.g.19.00-20.00- zależnie od tego, jak długa będzie biesiada.


Drobna zmiana, jeśli chodzi o zwiedzanie zamku! Przegłosowaliśmy zwiedzanie trasy 2, a nie 1, tj.TRASA "OD PIASTÓW DO TAJEMNIC II WOJNY ŚWIATOWEJ".

Ta trasa jest droższa o 4 zł, ale o wiele ciekawsza. Czas zwiedzania 90 minut.
Jest to trasa turystyczna, która rozpoczyna się podobnie jak trasa „Książ barokowy”. 

Książ barokowy to podstawowa trasa turystyczna, podczas której turysta poznaje historię zamku i jego mieszkańców. Trasa z przewodnikiem prowadzi przez salony barokowe: Salon Zielony, reprezentacyjną Salę Maksymiliana, Salon Biały, Salon Chiński, Salon Gier oraz Salon Barokowy. Ostatnim punktem zwiedzania z przewodnikiem jest „Skałka Szczęścia”, skąd schodząc do Karczmy Rycerskiej można udać się w sezonie letnim bezpośrednio na tarasy.

Następnie turyści poznają najstarsze pomieszczenia zamkowe przebudowane podczas II wojny światowej w ramach realizowanego w zamku tajemniczego projektu hitlerowskich Niemiec pod kryptonimem „Riese” („Olbrzym”). W dalszej części trasa prowadzi przez sale zamkowe tj.: Hol Myśliwski, Kompleks Sali Balowej, Salę Konrada z Czarnym Dziedzińcem. Elementem zwiedzania zamku może być również wystawa „Sekrety z zamkowej szuflady”.  Dodatkowo turyści z poziomu tarasów wchodzą do tunelu z okresu II wojny światowej, na poziomie 15 m pod zamkiem. Dla zwiedzających udostępniona jest część tunelu o długości 96 m, szerokości 1,5 m oraz wysokości 2,5 m, kończącego się niedokończoną klatką schodową.
Od 08.01.2014 r. w ramach tej trasy udostępnione do zwiedzania zostało również nowo otwarte III piętro Zamku Książ.


http://www.ksiaz.walbrzych.pl/trasy-zwiedzania.html
Po Książu- zwiedzanie zamku w Bolkowie, przejazd do Janowic Wielkich i przejście do ruin zamku w Bolczowie.

Po zwiedzaniu biesiada w schronisku Szwajcarka. Kiełbaski na ognisko, pieczywo i napoje mamy zapewnione w ramach opłaty wycieczkowej 50 zł.

0 Comments:

Post a Comment