poniedziałek, 13 maja 2024

NOC MUZEÓW 2024 WE WROCŁAWIU

 

Noc Muzeów 2024 we Wrocławiu

Sztuka / Wystawa18-05-2024 od 12:00 do 23:59 

Wydarzenie z serwisu go.wroclaw.pl

POLECANE wg Wiktorii, która przygotowała dla nas to zestawienie  :


1. Muzeum Etnograficzne : 18.00-20.00  ul. Traugutta

wystawa "Rzeczy przysposobione" czyli o historii i rzeczach jakie pozostały na ziemiach zachodnich przyłączonych do Polski w wyniku 2 wojny światowej,

 Prezentowane na wystawie rzeczy pokazują relacje między rzeczami i ludźmi, a także różne sposoby ich praktykowania i opowiadania o nich przez nowych właścicieli, czyli tak naprawdę

przez naszych rodziców i też nas samych.

https://www.wroclaw.pl/go/wydarzenia/sztuka/1375473-oprowadzanie-kuratorskie-po-wystawie-rzeczy-przysposobione-1


2.Domek Miedziorytnika - Rynek , kamieniczka Małgosia,

wystawa upamiętniająca artystę E.Gerta Stankiewicza w Jego dawnej pracowni plastycznej.

3.  wystawa sztuki współczesnej w nowej prywatnej galerii w Rynku :

KRUPA ART FOUNDATION Rynek 27/28, Wrocław

Nowa niezależna instytucja sztuki współczesnej w Noc Muzeów zaprasza do zwiedzania dwóch wystaw. Galeria obejmuje trzy piętra kamienicy nr 27/28 na wrocławskim Rynku, na których znajduje się kilka przestrzeni wystawienniczych prezentujących głównie twórczość osób artystycznych z Europy Środkowo-Wschodniej Uczestnicy Nocy Muzeów obejrzą wystawę stałą „Jeżeli chcemy, by wszystko pozostało tak jak jest, wszystko musi się zmienić” prezentującą dzieła z prywatnej kolekcji Sylwii i Piotra Krupów, fundatorów galerii. Na wystawie obejrzeć można zarówno klasyków polskiej sztuki współczesnej (Władysław Strzemiński, Andrzej Wróblewski, Natalia LL, Wojciech Fangor), jak i dzieła najbardziej intrygujących przykładów malarstwa ostatnich lat (Ewa Juszkiewicz, Paulina Ołowska, Karolina Jabłońska).

Tego wieczoru bezpłatnie dostępna będzie również ekspozycja czasowa – „Rzecz o granicach ludzkiego poznania. Światło i cień". To wizualna opowieść o niezwykłym mariażu sztuki i nauki, dla której punktem wyjścia jest twórczość związanego z Wrocławiem Jana Chwałczyka.

Współcześni artyści i artystki, wykorzystując różne media, skupiają się nie tylko na ujęciu naukowym, ale w głównej mierze na sferze wrażeń i emocji, zagłębiając się w światy bliskie podświadomości, a nawet metafizyki. Oprócz sal ekspozycyjnych, w podziemiach galerii znaleźć można też KAF Digital – dedykowaną projektom cyfrowym i performatywnym salę immersyjną, która dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technicznym pozwala dosłownie „wejść w sztukę”. Na poziomie +1 galerii oprócz goście skorzystać mogą również z kawiarni oraz sklepu z selekcją najciekawszych wydawnictw artystycznych, designem i gadżetami artystycznymi. Na pierwszym piętrze KAF znajduje się również przestrzeń dla najmłodszych, której towarzyszy program edukacyjny Primo!

Galeria Krupa Art Foundation w Noc Muzeów czynna będzie od godziny 14:00 do 22:00. Co 30 minut zaprosimy do odwiedzenia naszych przestrzeni kolejną, 15 osobową grupę zainteresowanych sztuką osób.

4.Galeria pod Platanem ul. Krupnicza -współczesne malarstwo polskie , polecane miejsce !

5. Vivid Galery , Wrocław pl Kościuszki / zaraz za dawnym Horteksem / prywatna galeria z cenioną sztuka współczesną.

6. Centrum Historii Zajezdnia ul. Grabiszyńska 

wystawa https://www.wroclaw.pl/go/wydarzenia/sztuka/1377095-miedzynarodowy-wystawa-realizmu-magicznego-magical-dreams, duza wystaw sztuki tzw fantastycznej.

W Centrum Historii Zajezdnia do dyspozycji zwiedzających oddajemy przejazdy zabytkowym "Ogórkiem", wystawy czasowe oraz wystawę główną „Wrocław 1945-2016” wraz z kartami edukacyjnymi. Przypominamy także o naszej karcie zabaw, która służy również do kolekcjonowania naklejek z kolejnych eventów. Za rozwiązanie wszystkich zadań i zebranie naklejek czeka nagroda!

Nasza ekspozycja stała to scenograficzna podróż przez powojenny Wrocław, wyjaśnienie jego losów, przypomnienie ważnych dla historii kamieni milowych, takich jak repatriacja, strajk Solidarności czy powódź w 1997 roku.

Dodatkowo w Zajezdni prezentowane będą dwie wystawy czasowe. W przestrzeni wystaw czasowych Magical Dreams zawierająca ok. 100 obrazów i rzeźb współczesnych artystów. Jest to kolejna edycja z dziełami z nurtu realizmu magicznego wykonanymi przez twórców z Polski i Świata.

O godz. 16.00 zapraszamy na występ NFM Orkiestry Leopoldinum w ramach 15. Leo Festiwalu inspirowany książką „Bieguni” Olgi Tokarczuk. Jest to element szerszego konceptu, gdzie orkiestra opuszcza mury NFM, aby poprzez występy uliczne dotrzeć do szerszego grona odbiorców ze swoimi kompozycjami. Przez cały czas trwania wydarzenia będą odbywać się przejazdy Jelczem 043, czyli tzw. popularnym „Ogórkiem".

Autobus będzie kursował na trasie od Centrum Historii Zajezdnia do Golgoty Wschodu przy ul Wittiga. Szczegółowa trasa, przystanki oraz godziny odjazdów będą dostępne na miejscu w dniu wydarzenia oraz wcześniej na stronach internetowych organizatora (CHZ).

7.Muzeum Architektury / wystawy oraz min. 

  • 21.00-24.00 – pokaz audiowizualny.

  • 8. NFM , wystawa trzech malarzy z ASP tzw festiwal malarstwa.  malarze -Błażejewski, Kortyka, Wołczuk.

  • 9.– Galeria Arttrakt - malarstwo Zdzisława Nitki tzw Nowych Dzikich, Wrocław-  na rogu Ul. Ofiar Oświęcimskich i pl. Solny


0 Comments:

Post a Comment