piątek, 29 lipca 2022

BEZPŁATNE SPACERY Z PRZEWODNIKAMI PTTK

Kolejny weekend wycieczek w ramach 19 Letnich spacerów z przewodnikiem PTTK.

Dzięki współpracy z Biurem Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego we Wrocławiu spacery są bezpłatne.

Na spacery nie obowiązują zapisy (poza wycieczkami rowerowymi)

Zapraszamy

29.07.2022 piątek

27.. „Artystyczne projekty - rzeźby i instalacje w przestrzeni miejskiej”.

Nasze miasto szczyci się długimi tradycjami artystycznymi, pierwsza szkoła związana z rozwijaniem talentów powstała w latach 70 tych XIX wieku, a od 1900 roku istniała Miejska Szkoła Rękodzielnictwa i Przemysłu Artystycznego. Dzisiaj tradycje artystycznego kształcenia kultywuje Akademia Sztuk Pięknych. Uczelnia kształci malarzy, rzeźbiarzy, dekoratorów wnętrz, grafików oraz jako jedyna w Polsce szklarzy i ceramików. Wędrując po mieście poszukamy artystycznej spuścizny tej uczelni w przestrzeni miasta. Zobaczymy wybrane przykłady i prace oraz opowiemy o związanych z nimi artystach i historiach ich powstania.

Przewodnik: Monika Płoszaj

Wycieczka piesza, czas trwania 2,5 godz., start: Info punkt „Barbara”, godz. 18.00.

30.07.2022 sobota

28. „Usunięte z cokołów ale zachowane w pamięci ”.

W trakcie tego spaceru pójdziemy ulicami i placami Starego Miasta i „Dzielnicy Czterech Wyznań” do miejsc, w których stały kiedyś pomniki i elementy małej architektury. Szukając śladów tych obiektów oraz ich lokalizacji, przywołując za pomocą archiwalnych fotografii ich wygląd postaramy się pokazać najciekawsze i najwartościowsze upamiętnienia, pomniki, zdroje i fontanny dawnego Wrocławia. Wędrując przez podwórka i zaułki miasta spróbujemy uchwycić klimat i magiczną atmosferę Breslau.

Przewodnicy: Maria Lewowska i Andrzej Zając

Wycieczka piesza, czas trwania do 2,5 godz., start: Info punkt „Barbara”, godz.10.00.

30.07.2022 sobota

29. „Na tropie wrocławskich krasnoludków”.

Czy Wrocław jest miastem krasnali? Jeśli tak to skąd się wzięły, skąd przybyły, gdzie mieszkają i pracują, jakie maja hobby, ile ich jest i dlaczego noszą brody. Na te i inne niezwykle ważkie pytania postaramy się odpowiedzieć w trakcie spaceru po obszarze wrocławskiej starówki w spacerze dedykowanym dzieciom i ich rodzinom.

Przewodnicy: Anna Krawczyk i Monika Płoszaj

Wycieczka piesza dla dzieci z opiekunami, czas trwania do 2 godz., start: Info punkt „Barbara”, godz.11.00.

31.07.2022 niedziela

30. „Od perkalu do samochodów – przemysłowa historia Przedmieścia Oławskiego”.

Pierwsze zakłady przemysłowe na Przedmieściu Oławskim zaczęły powstawać po włączeniu w granice miasta w 1808 r. Wraz z rozbudową osiedla i rozwojem przemysłowym zaczęły powstawać oprócz fabryk także liczne zakłady rzemieślnicze i usługowe. Wędrując ulicami przedmieścia zobaczymy gdzie mieściła się drukarnia perkalu, fabryka produkująca kasy pancerne, gdzie wytwarzano likier, produkowano wyroby papiernicze, samochody i wiele miejsc związanych z usługami świadczonymi dla mieszkańców dawnego Wrocławia.

Przewodnik: Jerzy Domowicz

Wycieczka piesza, czas trwania 2,5 godz., start: skwer przed kościołem św. Maurycego, ul. Traugutta, godz. 10.00.

31.07.2022 niedziela

31. „Szlakiem R9 przez Wrocław”.

Wrocławski odcinek szlaku rowerowego R9 to fragment europejskiego szlaku Eurovelo łączącego Bałtyk z Adriatykiem. Szlak ten wiedzie z Gdańska do Puli, a jego dystans to ponad 2000 km. Podczas tej wycieczki popedałujemy drogą R9 przez Wrocław na odcinku od pętli tramwajowej „Wzgórze Oporowskie” do Pawłowic. Cały wrocławski fragment to około 23 km, ale w trakcie tej wycieczki pokonamy dystans kilkunastu kilometrów. Po drodze prowadzący zadbają o odpowiedni, merytoryczny komentarz wybranych obiektów i miejsc. Trasa łatwa.

Przewodnicy: Anna Pawłowska i Łukasz Cieśla

Wycieczka rowerowa, czas trwania do 3,0 godz., start: godz. 10.00, pętla tramwajowa przy Wzgórzu Oporowskim, zakończenie Pawłowice. Obowiązują zapisy!, limit 35 osób. Zapisy – oddział Wrocławski PTTK – tel. 71/3433044.


0 Comments:

Post a Comment