wtorek, 9 czerwca 2020

Warsztaty manualno-ruchowe dla seniorów 60+


Informacja z Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego:

Drodzy Seniorzy,
Ze względu na przedłużającą się epidemię wirusa COVID 19, Spółdzielnia Socjalna Panato Sito zaprasza Państwa do udziału w aktywnościach związanych z propagowaniem idei " Zostań w domu".
Ma ona na celu zadbanie o Państwa bezpieczeństwo i zmniejszenie ryzyka i rozpowszechniania się zakażenia. 
Zapraszamy do udziału w cyklu darmowych spotkań, które odbędą się online na platformie wideokonferencyjnej. Mając na uwadze zmieniające się okoliczności i zmniejszające się obostrzenia, dopuszczamy możliwość przeniesienia warsztatów w przestrzeń publiczną np. do parku.
 Jak w prosty i mało wymagający sposób można spędzić czas w domu w sposób kreatywny i twórczy? 

Aby wziąć udział w warsztatach. Jedyne co potrzeba to, chęci, komputer z głośnikami i kamerą lub telefon typu smartfon. Wszystkie zajęcia są całkowicie darmowe.
Warsztaty to 1-1,5 godz. spotkania, które odbędą się 3 razy w tyg. przez 1 miesiąc. Nie ma obowiązku uczestnictwa we wszystkich spotkaniach.

Program:
Poniedziałki - zajęcia artystyczne
Twórcze zajęcia dedykowane wszystkim osobom 60+, niezależnie od poziomu zaawansowania i umiejętności. To doskonała okazja do wyrażenia swoich emocji oraz znakomity relaks. Rozbudzają wyobraźnię oraz uczą podstaw malarstwa i rysunku z natury oraz elementów grafiki. Podczas zajęć uczestnicy, pod okiem doświadczonego plastyka, rozwijają swoje umiejętność kreatywnego myślenia, ćwiczą zdolności manualne, zapoznają się z różnorodnymi technikami artystycznymi i narzędziami. Zajęcia są także okazją do nabycia wiedzy teoretycznej z zakresu historii sztuki - każde zajęcia w cyklu inspirowane są dorobkiem jakiegoś artysty bądź artystki. Zajęcia pełne inspiracji, ćwiczeń i informacji, które wciągną uczestników do pasjonującej zabawy w sztukę.
Ponadto samodzielne wykonanie pracy plastycznej przynosi dużą satysfakcję co może wpływać na podwyższenie samooceny wśród uczestników cyklu.

Środy - Zajęcia z jogi i relaksacji
Łagodna praktyka jogi pod okiem doświadczonego nauczyciela to dobra okazja, by poruszyć ciało, ale też doświadczyć relaksu i dobrostanu. Dzięki zajęciom możemy rozruszać ciało jednocześnie szanując jego ograniczenia i potrzeby.  Praktyka jogi pomaga łagodzić bóle kręgosłupa
i stawów, wzmacnia mięśnie i delikatnie je rozciąga. Jest dobrym sposobem na regulację układu nerwowego, wspiera układ pokarmowy, masując narządy jamy brzusznej. Jednym z najważniejszych aspektów tej praktyki jest jej wpływ na układ oddechowy: możemy tu zbudować większą świadomość oddechu, polepszyć jego jakość, z czasem pogłębić go. Joga pozwala nam lepiej poczuć swoje ciało, uspokoić umysł, być bardziej tu i teraz oraz polepszyć swoje codzienne funkcjonowanie. Atutem będzie połączenie oddechu z ruchem, które pomogą aktywować zastałe części ciała. Pełne, świadome oddechy pomagają w absorpcji tlenu, działają ożywiająco i motywująco. Uważne skupienie na oddechu uspokaja umysł. Kończąc zajęcia techniki relaksacyjne pogłębiają jeszcze to uspokojenie, pogłębiają odczuwanie ciała, dobre czucie się w nim i pomagają
w obniżeniu nagromadzonego podświadomego lęku.

Piątki - Zajęcia manualne
Zajęcia twórcze, rozbudzające wyobraźnię i kreatywność. Przy użyciu prostych materiałów: klej, papier czy farba, pokażemy jak
 w prosty i niewymagający sposób przekształcić przedmioty i materiały domowego użytku, w ozdobne rzeczy użytkowe. Uczestnicy poznają technikę:
decoupage - ozdabianie przedmiotów domowego użytku przy pomocy kleju i papieru
scrapbooking - stworzymy prosty album do zdjęć lub kartkę pocztową z tego co znajdziemy w domu
makrama - proste sploty przy użyciu sznurka 
recykling - nauczymy się jak kreatywnie wykorzystać “śmieci”
 Zajęcia te mają na celu pokazanie, jak łatwo jest zrobić coś ładnego z niczego oraz zainspirować do nadawania rzeczom drugiego życia. 

Warsztaty odbędą się w terminie od 22.06 do 17.07. 2020 r. (termin może ulec zmianie). 

Wszystkich zainteresowanych udziałem prosimy o kontakt telefoniczny lub wysłanie zgłoszenia na e-mail:
tel. +48 690 039 089
Zapisy trwają do 14.06.2020 r.

0 Comments:

Post a Comment