Wrocławskie Centrum Seniora oraz Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu mają zaszczyt zaprosić do udziału w III Dniach Gerontologii, które odbędą się pod hasłem "Srebrna gospodarka wobec wyzwań starzejącego się społeczeństwa" w dniach 25-26 października 2018 r. w Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu (ul. Kamienna 49/53).
Podobnie jak w latach ubiegłych, uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w:
- interdyscyplinarnej konferencji naukowej (pierwsza sesja tematyczna: Wokół istoty i problemów srebrnej gospodarki, druga sesja tematyczna: Srebrna gospodarka: między teorią a praktyką);
- panelu dyskusyjnym: Kształcenie kadr na rzecz starzejącego się społeczeństwa: szanse – możliwości – wyzwania;
- prezentacji dobrych praktyk pracy z seniorami i warsztatach; - sesji plakatowej oraz imprezach towarzyszących.
Dni Gerontologii – Wrocław 2018 to interdyscyplinarne forum wymiany wiedzy i dobrych praktyk, poszukiwania nowych rozwiązań mających na celu przeciwdziałanie wykluczeniu osób starszych, a także poprawę jakości ich życia. To przestrzeń otwartej dyskusji autorytetów w dziedzinie wiedzy gerontologicznej, geriatrycznej oraz dziedzin i obszarów pokrewnych, mających wpływ na rozwój i życie osób starszych, z praktykami, studentami i seniorami. To płaszczyzna spotkania teoretyków i praktyków, przedstawicieli jednostek samorządowych, szkół wyższych, organizacji pozarządowych, firm i instytucji, które wspólnymi siłami będą poszukiwały odpowiedzi na pytania, jakie stawia przed nami starzenie się społeczeństwa polskiego.
Do refleksji proponujemy następujące obszary tematyczne:
1. Usługi opiekuńcze i medyczne 60+
2. Senior – konsument
3. Silver marketing
4. Rozwój srebrnej gospodarki szansą dla starzejącego się społeczeństwa
5. Gerontechnologie
6. Możliwości rozwoju rynku dóbr i usług skierowanych do osób starszych 7. Potencjał rynku pracy w obszarze srebrnej gospodarki
8. Aktywność zawodowa osób starszych
9. Polityka senioralna XXI wieku
10. Varia
Do uczestnictwa w III Dniach Gerontologii – Wrocław 2018 zaproszeni są wszyscy zainteresowani problematyką późnej dorosłości, szczególnie zaś pracownicy wyższych uczelni, doktoranci, studenci, liderzy i członkowie organizacji senioralnych (kluby seniora, UTW), przedstawiciele administracji samorządowej, firm i instytucji, którym bliska jest refleksja nad fenomenem starości.